КОМАНДИРОТ НА ТППЕ КОЧАНИ ЗА ФАКТОР: Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НОВИ ЖАРИШТА ВО МАКЕДОНИЈА Бегајте, евакуирајте се, човечкиот живот е бесценет, порача директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Од денеска Главниот штаб за управување со кризи ја презема целосната координација во борбата против пожарите. Главниот штаб на седница попладнево донесе ...
| | веќе видена | слични

Главниот штаб на седница попладнево донесе Акциски план за превенција и справување со пожарите. Како што соопшти директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, планот е ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов попладнево изрази сочуство до сопругот на жената од Челопек, кумановско која загина во пожарот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМАНДИРОТ НА ТППЕ КОЧАНИ ЗА ФАКТОР: Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: