Поштите на Србија и Македонија потпишаа Протокол за деловна соработка во рамките на „Отворен Балкан“


Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама за првпат реагираше давајќи одговор на сите оние кои го критикуваа за иницијативата „Отворен Балкан“ и неговата „диференцијација“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама ги критикуваше лидерите на Приштина што одбиле да се приклучат на иницијативата „Отворен Балкан“, наведувајќи дека Приштина го ...
| | веќе видена | слични

Ненад Чанак, еден од најконтроверзните политичари во Србија Лидерот на Лигата на социјалдемократите во Војводина пред неколку дена беше во Скопје и имаше ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката д-р Елена Кирчева е член на Бугарскиот земјоделски сојуз на 7-то Големо национално собрание и амбасадор со мандати во Швајцарија, Лихтенштајн, ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката д-р Елена Кирчева, член на Бугарската Земјоделска народна унија во 7 -то национално собрание и амбасадор со мандати во Швајцарија, Лихтенштајн, ...
| | веќе видена | слични

„Отворен Балкан“ е комплементарен, а не спротивен на Европската унија. Тој е засилувач на нашата европска агенда, при што сите три земји остануваат посветени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 483 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 35 | | | веќе видена

Бугарија продолжува да биде под силен европски притисок да се откаже од своето вето на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, изјави бугарската ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поштите на Србија и Македонија потпишаа Протокол за деловна соработка во рамките на „Отворен Балкан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: