Приведени две лица од Брвеница заради незаконско емитување на авторски содржини

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Од полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Аеродром, Драчево, денеска во полициска станица биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полициска станица биле повикани двајца малолетници, поради основано сомнение дека заедно со други две малолетни лица, сите од Скопје, извршиле кривично дело ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полициски службеници вчера на улица „Самоилова“ во Скопје го лишиле од слобода 87-годишниот скопјанец Х.Р., поради сомнеж дека предизвикал пожар во близина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
2 копии

Четириесет и три годишен жител на штипското село Селце се сомничи дека го има предизвикано пожарот на планината Серта меѓу селата Селце и Драгоево. Во ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север – Полициска станица за граничен надзор Сопот вчера во 23:15 часот кај бензинска станица во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 589 | | | веќе видена

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
сите 187 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 435 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Бугарскиот министер за надворешни работи Светлан Стоев на средбата со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји ја потврдил принципиелната позиција на ...
сите 242 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени две лица од Брвеница заради незаконско емитување на авторски содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: