ИСТОРИСКИ РЕКОРД: Долгот на Македонија достигна 7,4 милијарди евра и со 64,4 отсто од БДП ги надмина мастришките критериуми

Власта на Заев поради арамилукот и неодговорноста го искачи долгот на рекорден износ, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ кое го обајавуваме во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Концептот „Македонија на сите луѓе“ е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Концепт на нови политики, политики кои ќе бидат за секој еден ...
| | веќе видена | слични

На изминатите неколку трибини предложивме неколку крупни економски политики. Со концептот „Македонија за сите луѓе" ќе обезбедиме плати од 750 евра за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјалните податоци ги демантираат сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ кои не можат да се помират со економските успеси на Владата предводена од СДСМ, сметаат во ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА НАМЕСТО ДА СЕ ОПОРАВУВА ОД КРИЗАТА, УШТЕ ПОВЕЌЕ ТОНЕ! Заев и СДСМ се обидуваат да прикажат во јавноста дека економијата е стабилна и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување. Последната одлука за поскапување на горивата која ќе достигне и до 3,5 ...
| | веќе видена | слични

Од економија од власта на Заев можеме да слушнеме само за поскапување и задолжување, се истакнува во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, кое го објавуваме во ...
| | веќе видена | слични

Го охрабруваме Христијан Мицкоски да учи од премиерот Зоран Заев и Владата како се води развојна економија и како се работи за интересите на граѓаните, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 134 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТОРИСКИ РЕКОРД: Долгот на Македонија достигна 7,4 милијарди евра и со 64,4 отсто од БДП ги надмина мастришките критериуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: