Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Тропските денови продолжуваат, па затоа е клучно да се грижиме за нашето здравје. Кога температурата е висока, обично имаме намален апетит, а нутриционистите ...
| | веќе видена | слични

 Хималајската сол се разликува од обичната сол по чистината и минералниот состав. Таа во голема мера помага против дехидрираност на организмот, а со тоа и ги ...
| | веќе видена | слични

Освен за килограмите, добар е и за зајакнување на срцето, влијае врз намалувањето на лошиот холестерол и на шеќерот во крвта. Антиоксидантите се борат против ...
| | веќе видена | слични

Секоја диета и начин на слабеење подразбира и пиење доволна количина вода, а според општата пресметка, дневно се препорачуваат осум чаши вода или два литра. ...
| | веќе видена | слични

Стручни лиа советуваат дека недостатокот на вода во организмот води кон депресија, што исто така може да придонесе и за значајно пореметување на спиењето. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемен е бројот на пациенти кои бараат помош за сезонските летни заболувања на инфективното одделение во Општата болница во Куманово, соопштија од таа јавна ...
| | веќе видена | слични

Кафето „ја напаѓа“ гастричната слузница, и како последица на тоа, може да настанат металоиди и потешкотии со варењето, открива нутриционистот Иако кафето има и ...
| | веќе видена | слични

Иако сите знаат дека треба да ја пиеме потребната количина вода секој ден, повеќето луѓе не пијат доволно вода во текот на денот, бидејќи е попримамливо да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: