Пожарите под контрола: Републиката во(н) пламен


Неопходно да се отстрани опасноста од повторно запалување, потоа да се расчисти теренот од остатоците од пожарот, па да се направи тотална санација од целиот ...
| | веќе видена | слични

Во пожарите во Малешевијата првичните проценки се дека изгореа меѓу четири и шест илјади хектари шума. Проценките на НАСА се пострашни. Тие говорат дека ...
| | веќе видена | слични

Надлежните најавуваат дека во Шпанија ќе се сервисираат трите авиони за гаснење пожарите, додека огнетата стихија во земјата ја гаснат хеликоптери и авиони од ...
| | веќе видена | слични

Апел за волонтери да се вклучат во гаснење на пожарот кај црквата св. Петка над Пехчево бил поттик за 28-годишниот Борис Качулачки и неговото друштво да се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот командат на Противпожарната бригада на Скопје, Благоја Менковски, кој е во пензија, за „Дојче веле“ вели дека за првпат во неговото 40 годишно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 637 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 185 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарите под контрола: Републиката во(н) пламен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: