Натпросечно жешко и денес: ова е прогнозата

17 копии
5 копии
21 копии

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Денешниот 10-ти августовски ден, вторник, во Македонија носи сончево и многу топло. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не станува збор за никакво бришење на историјата. сторијата вели монархиско - фашистичката влада која во минатото ја имала Бугарија донела одлука да стапи во ...
сите 259 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 389 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 175 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 253 | | | веќе видена

Според податоци на Државниот завод за статистика од онлајн попишувањето, во некои далечни и егзотични држави и острови живеат мал број иселеници од Македонија ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натпросечно жешко и денес: ова е прогнозата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: