Македонија, Србија и Албанија ќе имаат заедничка поштенска марка, но и една цена за услугите на пратки?


FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама за првпат реагираше давајќи одговор на сите оние кои го критикуваа за иницијативата „Отворен Балкан“ и неговата „диференцијација“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама ги критикуваше лидерите на Приштина што одбиле да се приклучат на иницијативата „Отворен Балкан“, наведувајќи дека Приштина го ...
| | веќе видена | слични

Ненад Чанак, еден од најконтроверзните политичари во Србија Лидерот на Лигата на социјалдемократите во Војводина пред неколку дена беше во Скопје и имаше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Александар Вулин, разговараше во Атина со премиерот на Република Грција, Кирјакос Мицотакис, кој уште еднаш му потврди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Отворен Балкан“ е комплементарен, а не спротивен на Европската унија. Тој е засилувач на нашата европска агенда, при што сите три земји остануваат посветени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто на Економскиот форум во Скопје на 29 јули реков дека започнува нова ера на соработката во регионот? „Отворен Балкан“ е спротивно на сѐ она што до сега е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија, Србија и Албанија ќе имаат заедничка поштенска марка, но и една цена за услугите на пратки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: