Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот кај Пасјак во делчевско-пехчевскиот појас


Припадниците од Вториот баталјон од касарната Јане Сандански од Штип од рано утрото активно се вклучени во гаснење на пожарот во близина на шумскиот појс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжуваат напорите за гаснење на пожарите, кои се уште се активни на повеќе места во државата. Критично е во кумановскиот и прилепскиот регион, но и во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пожарот во пехчевско-беровскиот регион е ставен под контрола, а се уште гори во Чучер Сандево во Скопје, поточно во селото Побожје, каде што се запалени три ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во Малешевијата е ставен под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи. Пожарот во делчевскиот регион е исто така ставен под контрола, ...
| | веќе видена | слични

Уште гори и во кумановскиот и прилепскиот регион. Во меѓувреме, локализиран е пожарот во селото Разловци во делчевскиот регион, но и оној кај селото Герман во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По седумдневна битка со огнената стихија во делчевскиот регион и натчовечките напори за да се стават под контрола и да се изгаснат пожарите и да не се дозволи ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите десетина дена од избувнувањето на пожарите, 1500 припадници на армијата се вклучија во справувањето со огнената стихија. Од МВР пак денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поголем дел од пожарите во земјава се локализирани и се ставени под контрола. Се уште е активен пожарот во атарот на беровското село Будинарци, кој е делумно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјава во моментов има четири активни пожари информираат од Центарот за управување со кризи. Претпладнево романскиот специјалзиран авион „Спартан“ го гаси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 631 | | | веќе видена

Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 198 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Не можеше да се случи поголем контраст на „идеализираната слика“ на Македонија и „автентичното јас“ од она што се случи на годинешниот 8 Септември, кога ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот кај Пасјак во делчевско-пехчевскиот појас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: