Филипче смета дека влошена е епидемиолошката состојба: Наесен можни рестрикции само за овие граѓани

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новите рестриктивни мерки, кои почнуваат од 16 август, а кои предвидуваат во угостителски објекти да влегуваат само лица со примена барем една доза вакцина, ја ...
| | веќе видена | слични

 Министерството за здравство информира дека интересот за имунизација е значително зголемен и поради тоа од денеска се отвораат четири нови пунктови за ...
| | веќе видена | слични

Од денеска се отвораат четири нови пунктови за вакцинација: во поликлиниките Бит Пазар, Драчево, Ченто и Ѓорче Петров. Според информациите од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Продолжува зголемувањето на бројот на новозаразени со корона вирусот. Во рок од еден месец, бројот на активни случаи од 130 се искачи на 2.581. Ако пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради зголемениот интерес за вакцинација денеска се отвораат четири дополнителни пункта за имунизација против Ковид во Скопје во поликлиниките Бит Пазар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата се одвива непречено во сите градови низ државата. Се вакцинира населението над 16 годишна возраст и без закажан термин. 32% од полнолетното ...
| | веќе видена | слични

Втор ден не стивнуваат гужвите пред вакциналните пунктови. Откако пред 3 дена налдежните најавија задолжителен сертификат барем за една примена доза вакцина за ...
| | веќе видена | слични

И денеска се случува хаос пред вакциналните пунктови во скопските поликлиники откако во саботата вечер Владата најави дека од 16 август ќе треба доказ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче смета дека влошена е епидемиолошката состојба: Наесен можни рестрикции само за овие граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: