Додека гори Кочани, Стојанче се пофали дека пие пијачка со музички ѕвезди


Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов наместо на задача, на кафанска маса.Додека Кочани гори, и градоначалникот и жителите молат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пожарот во пехчевско-беровскиот регион е ставен под контрола, а се уште гори во Чучер Сандево во Скопје, поточно во селото Побожје, каде што се запалени три ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во Малешевијата е ставен под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи. Пожарот во делчевскиот регион е исто така ставен под контрола, ...
| | веќе видена | слични

Уште гори и во кумановскиот и прилепскиот регион. Во меѓувреме, локализиран е пожарот во селото Разловци во делчевскиот регион, но и оној кај селото Герман во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По седумдневна битка со огнената стихија во делчевскиот регион и натчовечките напори за да се стават под контрола и да се изгаснат пожарите и да не се дозволи ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите десетина дена од избувнувањето на пожарите, 1500 припадници на армијата се вклучија во справувањето со огнената стихија. Од МВР пак денеска ...
| | веќе видена | слични

Поголем дел од пожарите во земјава се локализирани и се ставени под контрола. Се уште е активен пожарот во атарот на беровското село Будинарци, кој е делумно ...
| | веќе видена | слични

На територијата на општина Нова Варош избувна пожар во селото Рутоши, на локацијата Бакина Бара, а според првите проценки, пожарот зафатил околу 20 хектари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека гори Кочани, Стојанче се пофали дека пие пијачка со музички ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: