Во БиХ ќе станеме темен вилает опкружен со ЕУ и Мал Шенген: Босанците се чувствуваат исклучени од „Отворен Балкан“

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска во Белград оцени дека „овој вид на уредување во Босна и Херцеговина“ е неприфатлив за ...
| | веќе видена | слични

Одморите не се достапни за половина граѓани на Црна Гора , тврди студија за Балкански барометар за 2021 година. Се чини дека граѓаните на Косово има најмал ...
| | веќе видена | слични

Неподготвеноста на националните политички елити да ги прифатат историските факти за настаните од овој дел од Балканот го држи регионот во повеќедецениска ...
| | веќе видена | слични

Уште на самиот почеток на иницијативата „Оpen Balkan“ поканети се да се приклучат Црна Гора, БиХ како и привремените институции на Косово. Иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ: Р.Србија и РСМакедонија наскоро со меѓувладина комисија за малцинства Српската амбасадорка во земјава, Невена Јовановиќ во воопшто првото интервју ...
| | веќе видена | слични

Република Србија од пред два месеца има нов амбасадор во Република Северна Македонија. Тоа е нејзината екселенција Невена Јовановиќ. Во воопшто првото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во земунската населба Бусије се одбележува Денот на сеќавање на настаданите и протерани Срби од некогашната Република српска Краина во вооружената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 330 | | | веќе видена

Норвешка од денеска целосно се отвора и ги укинува мерките воведени поради пандемијата на Ковид-19, кои ги ограничија физичките контакти и блокираа голем дел ...
сите 266 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 55 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во БиХ ќе станеме темен вилает опкружен со ЕУ и Мал Шенген: Босанците се чувствуваат исклучени од „Отворен Балкан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: