Филипче: Најголем дел од новозразените се ЛУЃЕ КОИ ПАТУВАЛЕ ИЛИ БИЛЕ НА ОДМОР


Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
| | веќе видена | слични

Ако се врши само визуелна проверка на сертификатите за вакцинација при влез во угостителски објект, семинар, веселба, културен или спортски настан, нема ...
| | веќе видена | слични

Од 16 август почнуваат да важат новите мерки во државата за невакцинираните граѓани. Невакцинираните граѓани нема да смеат да влегуваат во ресторани, кафулиња, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доколку при реализација на одлуката на Владата за спречување на ширењето на Ковид-19, се врши само визуелна проверка на потврдата за извршена имунизација од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независната угостителска комора (НУК) бара од Владата веднаш да ја укине одлуката со која се забранува посета и влез на невакцинирани лица во угостителските ...
| | веќе видена | слични

Угостителите бараат новите вакцинални пропусници кои ги наложи Владата за во кафеана, да се повлечат. Анти-ковид мерките на Владата, со кои се забранува ...
| | веќе видена | слични

Младенците на големо ги откажуваат свадбите после 16ти август. Строгата владина мерка предизвика општ хаос и паника, велат сопствениците на ресторани. Се ...
| | веќе видена | слични

Новите превентивни анти-ковид мерки на Владата, со кои се забранува целосно работа и организација на секаков вид настани на затворено во сите угостителски ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора веднаш по објавувањето на одлуката од страна на Владата излезе со ставот дека истата е неприменлива и неспроведлива од страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Најголем дел од новозразените се ЛУЃЕ КОИ ПАТУВАЛЕ ИЛИ БИЛЕ НА ОДМОР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: