Приведени две лица од Брвеница заради незаконско емитување на авторски содржини

Денеска во 13.45 часот во с.Брвеница од страна на полициски службеници од СВР Тетово приведени се две лица од село Брвеница, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера го уапсила лицето Х. Р. (87) од Скопје зашто го предизвикал пожарот во близина на Француските гробишта на улица Самоилова. Пироманот бил ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Вчера во 11:40 часот на ул. Самоилова во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Х.Р.(87) од Скопје, поради сомнение дека го предизвикал ...
| | веќе видена | слични

На улицата „Самоилова" во Скопје, полицајци вчера го привеле Х.Р. (87) од Скопје, поради сомневање дека го предизвикал пожарот во близина на „Француски ...
| | веќе видена | слични

Дебарското одделението за внатрешни работи ќе поднесе соодветни пријави против две лица од село Аме, под сомнение за подметнат пожар. – Во ОВР Дебар синоќа во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 494 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 341 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерството за здравство испрати коригирано соопштение за состојбата со ковид во последните 24 часа. Според коригираните податоци, во последното деноноќие ...
сите 234 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирусот Омикрон најверојатно собрала најмалку една од нејзините многубројни мутации со тоа што презела парче од генетскиот материјал ...
сите 174 | | | веќе видена

-Тоа не се прави со ограничување на цената на производите, туку тоа е една од сетот мерки коишто требаше да се преземат, изјави Мицкоски.Мицкоски одговарајќи ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени две лица од Брвеница заради незаконско емитување на авторски содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: