54 нови случаи на Ковид-19, има едно починато лице

4 копии
6 копии

Се вакцинира населението над 16 годишна возраст и без закажан термин. 32% од полнолетното население на територијата на целата држава е веќе имунизирано со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

32 % од полнолетното население на територијата на целата држава е веќе имунизирано со барем една доза вакцина, соопшти Министерството за здравство. Најголем ...
| | веќе видена | слични

Во Косово последните 24 часа се регистрирани два смртни случаи како последица на епидемијата на Ковид-19 и дури 562 новозаразени од коронавирусот, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шестнаесет пациенти од Куманово, со компликации од ковид -19 болнички се лекуваат на инфективното одделение во општата болница, информираа денеска надлежните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д ве лица на 65 и на 86 години починале во текот на изминатото деноноќие во тетовскиот ковид-центар, информираат од Клиничка болница. Со тоа, бројката на луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

54 нови случаи на Ковид-19, има едно починато лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: