Николоски: Нема да дозволиме сквернавење на Илинден, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати прославата на Мечкин Камен


ВМРО-ДПМНЕ по преземањето на одговорноста да ја води државата ќе ја врати прославата за Илинден на Мечкин Камен, изјави потпретседателот на партијата, ...
| | веќе видена | слични

Со панихида и положување цвеќе пред спомен-плочата кај месноста Карпалак, на автопатот Тетово – Скопје, вчера им беше оддадена почит на десетте загинати ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владина делегација предводена од министерката за одбрана Радмила Шекеринска, прудружувана од државниот секретар Драган Николиќ и надворешниот соработник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Надворешниот соработник за одбрана на премиерот Зоран Заев, Драган Василевски, по повод 20-годишнината од загинувањето на армиските резервисти кај месноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Прилеп, положувајќи свежо цвеќе на споменикот на загинатите кај Карпалак, одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Прилеп, присуствуваше на одбележувањето на 20-годишнината од загинувањето на армиските резервисти кај месноста ...
| | веќе видена | слични

Најпрво слава им на паднатите на Карпалак кои што трагично го загубија својот живот во заседа бранејќи ја Македонија, бранејќи ја слободата на Македонијa и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Нема да дозволиме сквернавење на Илинден, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати прославата на Мечкин Камен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: