72 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, нема починати изминатите 24 часа

ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА СТАРТУВААТ РЕСТРИКЦИИТЕ ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ Многу е едноставно, или ќе се вакцинирате, или не може да одите во кафулиња и кафеани и таму да ја ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што имале симптоми на ковид – 19, невеста и зет од Тетово си направиле голема свадба на која ги заразиле гостите. Настанот за СДК го потврди и др. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Младоженци од Тетово направиле свадба иако обајцата сосе целото семејство биле позитивни на брзите ковид тестови, вели тетовскиот доктор Илчо Ефкоски, а ...
| | веќе видена | слични

Врв на неодговорно однесување е последниот случај од Тетово , кога младоженци правеле свадба и покрај тоа што имале симптоми на ковид-19. Случајот го потврди и ...
| | веќе видена | слични

Младоженци од Тетово си направиле свадбена веселба, иако двајцата и нивните најблиски во семејствата биле позитивни на брзите ковид тестови кои ги направиле. ...
| | веќе видена | слични

Тетовскиот доктор Илчо Ефкоски во фејсбук статус пишува  дека зетот и невестата дошле да примат инфузии за да се освежат пред свадбата.  Од дома се напиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

72 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, нема починати изминатите 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: