Се уште неизвесна иднината на изборниот законик - ќе има или не измени?


ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати и отворени листи и праг од 1% или воопшто да нема праг. Мицкоски вели дека досега како опозиција во преговорите за измени на изборниот ...
| | веќе видена | слични

Правилна е одлуката Рамиз Мерко, но и сите останати старо-нови кадндати на ДУИ повторно да бидат дел од партиската понуда за локалните избори бидејќи тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска изјави дека е правилна одлуката Рамиз Мерко повторно да биде ...
| | веќе видена | слични

Правилна е одлуката Рамиз Мерко повторно да биде кандидат на ДУИ за градоначалник на Струга.Таа е донесена по големи неколкумесечни истражувања кои ги ...
| | веќе видена | слични

– Одлуката е правилна и донесена по големи неколкумесечни истражувања кои ги направивме во рамки на ДУИ. Направивме посебни анкети во сите градови, и тоа по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи синоќа до Државната изборна комисија ги достави податоците на граѓаните и отпечатоците на прсти, со што министерот Оливер ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за внатрешни работи денеска во 20:00 часот ги до Државната изборна комисија достави податоците на граѓаните, вклучително и отпечатоците од ...
| | веќе видена | слични

Со тоа МВР го испочитува законскиот рок од 48 часа по распишување на локалните избори, предвиден во Изборниот законик, напиша на својот ФБ профил министерот за ...
| | веќе видена | слични

Владејачката ДУИ до сега одлучи за 19 кандидати за градоначалници кои ќе настапат на локалните избори на 17 октомври под дресот на интегративците, дознава ...
| | веќе видена | слични

Изборните рокови течат, но останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по нови правила во Изборниот законик. Откако првичниот предлог беше праг од 2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 324 | | | веќе видена

Снимка од денешниот протест во Тетово поради пожарот во модуларната болница покажува демонстрант кој со бекатон плочка тргнува кон полициски службеник. Неколку ...
сите 121 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 224 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска потврди дека ќе ја посети Приштина по враќањето од Генералното собрание на ОН.На Твитер, тој се заблагодари за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште неизвесна иднината на изборниот законик - ќе има или не измени?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: