Уапсени пет лица во Гостивар, полицијата кај нив пронашла марихуана

2 копии
5 копии
5 копии
2 копии
4 копии

По спогодбите со седуммината припадници на т.н. група од Гази Баба осомничени во предметот „Планина“, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Г.Н. од Скопје е упасен утрово на патот кај село Другово, откако во возилото „Фиат Пунто“, кое го управувал, полицијата пронашла марихуана. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

Полицијата попладнево во Скопје приведе 49-годишно лице барано со потерница и судска наредба за издржување казна затвор поради кражба.„На 9 август 2021 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната собраниска седница, а во врска со оставката на министерот и заменик министерот ...
сите 793 | | | веќе видена

Двајца крим техничари за истражување на пожари и двајца за ласерско мерење на простории ќе бидат дел од германскиот тим на експерти кои ќе се вклучат во ...
сите 291 | | | веќе видена

Билатералните односи помеѓу двете земји се на задоволително ниво и постои голем потенцијал за унапредување на економската соработка, оценија вицепремиерот за ...
сите 173 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 88 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 131 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објавувајќи дел од говорот по повод 30-годишнината од независноста на Македонија вели дека македонскиот народ никогаш не водеше ...
сите 146 | | | веќе видена

Сведоштва на луѓе кои ги изгубиле своите најблиски во Модуларната Болница во Тетово и однесувањето на здравствените лица со починатите и нивните блиски. Се ...
сите 857 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 160 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени пет лица во Гостивар, полицијата кај нив пронашла марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: