Зошто некои луѓе не сакаат да се вакцинираат


11 копии

Повеќето луѓе кои ја примиле третата доза на вакцината на компанијата „Фајзер“ против Ковид-19 покажале нуспојави слични или помали отколку по примањето на ...
| | веќе видена | слични

Повеќето луѓе кои ја примиле третата доза на вакцина против коронавирус од компанијата „Фајзер“/„Бајонтек“, доживеале несакани ефекти слични или помали отколку ...
| | веќе видена | слични

Испитаниците кои примиле трета доза од вакцината, како најчеста тегоба која ја почувствувале по вакцинацијата била болка на местото на вбризгување на ...
| | веќе видена | слични

Израел, пред околу десет дена почна да нуди трета доза од вакцинација на луѓето постари од 60 години, како дел од напорите да се забави ширењето на многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќето луѓе кои ја примиле третата доза на вакцината Фајзер за ковид-19 доживеале несакани ефекти слични или помали отколку по примањето на втората доза, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од почетокот на пандемијата против коронавирус, Баварија фрли вкупно 53.000 дози на вакцини, од кои повеќе од половина беа пријавени како неупотребливи уште во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Германија секојдневно фрла вакцини против Ковид-19 во ѓубре поради истекот на рокот, бидејќи луѓето не се вакцинираат.Од почетокот на пандемијата, провинцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голем број на граѓани вчера излегоа протест да го искажат својот револ по големата трагедија во тетовската болница во која живи изгореа 14 пациенти, а и после ...
сите 137 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Повеќето мерки кои ги донесе Комисијата за заразни болести беа навистина нелогични и луѓе што малку се разбираат во работите со инфективни болести, гледаат ...
сите 234 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 95 | | | веќе видена

Драган КОВАЧКИ Според сознанијата со кои располагаме, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на министерот Венко Филипче ќе ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто некои луѓе не сакаат да се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: