Спречен меѓународен транспорт на дрога во вредност од околу 250.000 евра

2 копии
10 копии
3 копии

Јавното обвинителство од Гевгелија поведе постапка против две лица кои се сомничат дека како соизвршители сториле кривичното дело неовластено производство и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата е активно вклучена во гасење на пожарите кои беснеат во земјава, но и во контрола на веќе изгаснатите пожари. Само вчера дури 650 полицајци биле на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спречен меѓународен транспорт на дрога во вредност од околу 250.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: