Малолетник тешко повреден при пад од мопед

3 копии

Во ковид центарот на Инфективно одделение при велешката Општа болница хоспитализирани се тројца пациенти позитивни на Ковид-19, еден пациент е на кислородна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во кумановската полиција синоќа било пријавено дека на регионалниот пат од село Липково до село Матејче се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „форд ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник тешко повреден при пад од мопед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: