ВО СКОПЈЕ 171, ВО ТЕТОВО 135 - расте бројот на активни случаи, неколку града се на удар


Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за здравство информира дека во земјава досега се детектирани триесетина случаи со Делта варијанта, која рапидно се шири насекаде во светот, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Растечкиот број случаи на новозаразени од коронавирусот повикуваат на одговорност и разум од секој поединец, од целото општество, изјави на денешната прес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пакетот на мерки против КОВИД е задоцнет и неефикасен. Каква влада, такви мерки против КОВИД, неефикасни и дискриминаторски Сега Заев и Филипче се занимаваат ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. август 2021 (ИНПРЕС) – Министерството за здравство информира дека во земјава досега се детектирани триесетина случаи со Делта варијанта, која ...
| | веќе видена | слични

Исклучително е важно што повеќе граѓани да се вакцинираат во овој период и да не наседнуваат на лажни информации. Вакцините докажано штитат од тешки форми на ...
| | веќе видена | слични

Во обид да се зачува јавното здравје и да се стави под контрола рапидното зголемување на бројот на заразени, што претставува ризик од преоптоварување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО СКОПЈЕ 171, ВО ТЕТОВО 135 - расте бројот на активни случаи, неколку града се на удар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: