СРПСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ЗДРАВСТВО - четвртиот бран е неизбежен, луѓето не требаше да одат на одмори невакцинирани


Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, д -р Мирсад Ѓерлек, истакна дека четвртиот бран на корона вирусот е неизбежен. „Не верувам дека со ...
| | веќе видена | слични

Уште едно лице почина во тетовската болница изминатата ноќ како последица од компликации со коронавирусот, потврди за Слободен печат раководителот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Во последните 24 часа се направени 6.383 тестирања, а регистрирани се 398 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 136, Тетово – 86, Гостивар – 46, Куманово и Кичево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Дебар се зголемува бројот на новозаразени со Ковид-19, каде во последните два дена опасниот вирус е потврден кај 15 лица, од оваа и од Општина Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични

Четворица починати од ковид-19 и 398 нови позитивни од 6.383 тестирања (6,2 отсто од тестираните) се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Владата на влерашната седница донесе одлука за воведување нови рестриктивни мерки против ширењето на Ковид 19. По соопштувањето на мерките, се огласи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 506 | | | веќе видена

Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале ...
сите 169 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 103 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРПСКИОТ СЕКРЕТАР ЗА ЗДРАВСТВО - четвртиот бран е неизбежен, луѓето не требаше да одат на одмори невакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: