Зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, трендот на појава на нови соеви веројатно ќе продолжи

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ во разговор за телевизијата вели дека рестриктивните мерки мора да бидат добро димензионирани, бидејќи постои опасност бројот на нови ...
| | веќе видена | слични

Уште едно лице почина во тетовската болница изминатата ноќ како последица од компликации со коронавирусот, потврди за Слободен печат раководителот на ...
| | веќе видена | слични

Новата мерка која почнува да важи од 16 август нема никаква епидемиолошка смисла!, смета професор д-р Драган Даниловски, епидемиолог. Осамнаа мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа се направени 6.383 тестирања, а регистрирани се 398 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 136, Тетово – 86, Гостивар – 46, Куманово и Кичево ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Дебар се зголемува бројот на новозаразени со Ковид-19, каде во последните два дена опасниот вирус е потврден кај 15 лица, од оваа и од Општина Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични

Четворица починати од ковид-19 и 398 нови позитивни од 6.383 тестирања (6,2 отсто од тестираните) се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повторно се решени да жртвуваат 1.000-2.000 животи, само за да се продолжи со свадбите, кафеаните и ноќните клубови. Секој е со својата памет, ама ако после сé ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на нови случаи со Ковид-19, трендот на појава на нови соеви веројатно ќе продолжи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: