Исланд иако го победи вирусот пак воведе ограничувања, кои може да траат и 15 години


Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
| | веќе видена | слични

Фаучи истакна дека таквиот потег може да го охрабри голем број граѓани да се вакцинираат, особено во училиштата и универзитетите. ФДА одобри вакцини од Фајзер, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот експерт за заразни болести на американската влада, Ентони Фаучи, изрази надеж дека до крајот на овој месец, Американската администрација за храна и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ако колумбискиот сој е нова варијанта на вирусот, тогаш ова е доказ дека треба да се вакцинираме што е можно поскоро, бидејќи ако е вистина дека прележувањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се нарече себеси голем „фан“ на вакцините против новиот коронавирус. – Можам да се сметам за голем обожавател ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Постојат рани показатели дека вакцинираните луѓе би можеле да ја пренесат делта-варијантата на коронавирусот исто толку лесно како и невакцинираните, објави ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата на коронавирусот, здравствените експерти советуваат да носите заштитна маска за да го намалите ризикот од заразување со вирусот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на ставот од учебниците и спомениците да се избрише зборот бугарски а да остане само фашистички окупатор со изјава која ...
сите 208 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 330 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 289 | | | веќе видена

Веќе седми ден откако ја отворивме криминалната афера за тендерот во ЈП Водовод. Еве јавно сакаме да прашаме соработува ли ЈО со директорот на Водовод и со ...
сите 187 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претставници на Американско-еврејскиот комитет во Њујорк, за време на посетата на САД по повод неговото ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исланд иако го победи вирусот пак воведе ограничувања, кои може да траат и 15 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: