ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Август почнува со жежок ден до 43 степени, продолжува портокаловата фаза

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден, 9. август, во Македонија носи сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
37 копии
10 копии

Нов топлотен бран ни доаѓа од Африка во време кога Македонија се соочува со старотни пожари. Метеорологот Славчо Попоски вели дека од денес па во следните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 324 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 173 | | | веќе видена

Снимка од денешниот протест во Тетово поради пожарот во модуларната болница покажува демонстрант кој со бекатон плочка тргнува кон полициски службеник. Неколку ...
сите 120 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска потврди дека ќе ја посети Приштина по враќањето од Генералното собрание на ОН.На Твитер, тој се заблагодари за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Август почнува со жежок ден до 43 степени, продолжува портокаловата фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: