Во Скопје и во Тетово се најголемиот број активни случаи на Ковид-19 во земјава


Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Денес имавме координативна средба со директорите на скопските клиники и други болници. Со цел да направиме координација околу приливот на пациенти во ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од хоспитализираните пациенти во Тетово присуствувале на некоја прослава и тоа е причината после 15 август да се забранат сите прослави во ...
| | веќе видена | слични

Новиот механизам за справување со пандемијата многу веројатно ќе бара една нова координација и ќе отвори нови предизвици и прашања и за тоа треба да се ...
| | веќе видена | слични

Во Дебар се зголемува бројот на новозаразени со Ковид-19, каде во последните два дена опасниот вирус е потврден кај 15 лица, од оваа и од Општина Центар Жупа. ...
| | веќе видена | слични

Пазарниот инпекторат чека инструкции како ќе го контролираат спроведувањето на новите мерки. Од таму велат дека допрва ќе се утврдува на кој начин ...
| | веќе видена | слични

„Со прележан ковид не може да се стекне доволен имунитет. Не е доволно да се прележе и да сте вакцинирани само со една доза. Мора со две дози на вакцини“, кажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По одлуката на Владата повторно да ги забрани прославите во затворените ресторани министерот за економија Крешник Бектеши оствари средба со претставници од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје и во Тетово се најголемиот број активни случаи на Ковид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: