(Видео) Евакуирани четири села во Грција поради пожари


8 копии

Претстојниот извештај на ОН за климатските промени и дава на меѓународната заедница најјасно предупредување за опасностите од забрзување на климатските ...
| | веќе видена | слични

Климатските промени нема да зафатат само Европа, туку доаѓаат и по Европската унија, според бриселскиот портал Политико. Северот на ЕУ ќе се бори против ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе смртни случаи поради екстремните температури, апокалиптични сцени од пожари, поплави и бури што доаѓаат од целиот свет во последно време, за жал се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Климатските промени во нашиот регион ќе предизвикаат уште повисоки температури, суши, поплави, но и спротивни крајности, предупредуваат климатолозите.Многу ...
| | веќе видена | слични

Научниците велат дека во јули годинава се регистрирани најмногу пожари, откако започна да се следи овој феномен преку сателит во 2003 година, додека во ...
| | веќе видена | слични

Климатските промени веќе предизвикуваат смртоносно и катастрофално време низ целиот свет. Речиси сите глечери во светот се топат побрзо. Ураганите се посилни. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 237 | | | веќе видена

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 148 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Евакуирани четири села во Грција поради пожари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: