ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ „ОПЕРИРАЛЕ“ ВО КОЧАНИ - опљачкале дури 10 куќи

4 копии
2 копии

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против И.Д.(51) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности" и ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.С.(58), вработен во Јавното претпријатие за стопанисување со пасишта – Скопје, поради постоење основи нa сомнение ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поднесена е кривична пријава против И.П.(33), поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами кога ...
сите 203 | | | веќе видена

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 440 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ „ОПЕРИРАЛЕ“ ВО КОЧАНИ - опљачкале дури 10 куќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: