СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ ИМА НОВА ПРОГНОЗА - по пеколните 40 степени следува заладување, но еве само во кои области

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
37 копии
10 копии

Нов топлотен бран ни доаѓа од Африка во време кога Македонија се соочува со старотни пожари. Метеорологот Славчо Попоски вели дека од денес па во следните ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Браво, Зоран, одлично, Заев! Станувате се’ повеќе политички агилни во вашите изјави за Бугарија.Ова, покрај другото, му го порачува бугарскиот европратеник ...
сите 191 | | | веќе видена

Тактизирањето на Зоран Заев успеа. Одлолговлекувањето на одлуката дали ќе му ја прифати оставката на министерот за здравство Венко Филипче поради пожарот во ...
сите 345 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 186 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 163 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод.Тој повторно ...
сите 157 | | | веќе видена

Се повеќе средношколци во Штип позитивни на корона. Последнава недела најмногу позитивни тестови се добиваат кај деца од 10 до 19 години. Бројот на оние кои се ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРПСКИ МЕТЕОРОЛОГ ИМА НОВА ПРОГНОЗА - по пеколните 40 степени следува заладување, но еве само во кои области

Од:
До кого (е-маил):
Порака: