Пожари: Нема пожарникари, возилата стари над 30 години, хеликоптерите не летат

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помошник командантот во Бригадата за противпожарна заштита, Трајче Кметовски кој цели 32 години се бори со огнените стихии, во изјава за „Слободен печат“ вели ...
| | веќе видена | слични

Пожарникар во противпожарна единица, кој побара од нас да остане анонимен, сношти за лимитирана публика го објави следниов статус на Фејсбук и кажаното го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Кочовски, командир на чета во противпожарната единица во Скопје синоќа го објави следниов статус на Фејсбук: - Догорчиња и стакленца - Ако може да ...
| | веќе видена | слични

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожари: Нема пожарникари, возилата стари над 30 години, хеликоптерите не летат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: