Заев: Капиталната инвестиција во јужната долина на реката Вардар обезбедува навремено и квалитетно наводнување


6 копии

Во предвидениот рок е реализирана втората фаза на „Проектот за наводнување на јужната долина на реката Вардар“, што за земјоделците значи намалување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Инвестициите во модерно, конкурентно и развојно земјоделство остануваат приоритет на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Заврши реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Претставници на здружението „Тиквешки лозароовоштари” бараат проблемите со водата за наводнување да се решаваат на локално ниво, бидејќи, како што рекоа, цели ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на ЕУ во нашата држава Дејвид Гир, заменикот министер за земјоделство шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и градоначалникот на Босилово, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку илјада земјоделци од валандовско кои обработуваат 2150 хектари земјоделско земјиште ќе добијат вода за наводнување преку хидросистемот Јужно вардарска ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од валандовските населени места Удово, Јосифово, Пирава и Калково добија вода за наводнување од хидросистемот Јужновардарска долина. Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за модерен систем за водоснабдување во земјоделството, кој е од витално значење за овој крај. Без правилно и рационално управување со водните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 361 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Капиталната инвестиција во јужната долина на реката Вардар обезбедува навремено и квалитетно наводнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: