Две дози вакцина во Македонија примиле над 390.000 граѓани


6 копии

Според најновиот извештај на МЗ во последните 24 часа се направени 6.383 тестирања, а регистрирани се 398 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 136, Тетово – 86, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 6.383 тестирања, а регистрирани се 398 нови случаи на Ковид-19, од кои најмногу, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на хоспитализирани лица со ковид-19 во изминатите денови се зголемил на 150, при што ситуацијата е најсериозна во Тетово, изјави министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Денеска имавме координативна средба со директорите на повеќе клиники и болницата во Тетово и детската болница Козле во Скопје, на која разменивме информации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот бран на коронавирусот е тука, а се забележува и зголемување на притисокот врз болниците во државата, инфорираше денеска министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични

Мерките кои ги воведе Владата за спречување на ширењето на Ковид-19 важат за сите организирани настани, семинари, конференциии, посета на угостителски објекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските крим техничари влегоа во опожарената модуларна болница во Тетово. Во скафандери и со специјализирана апратура го почнаа увидот заедно со ...
сите 515 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две дози вакцина во Македонија примиле над 390.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: