Вакцина против Ковид-19 вчера примиле 12.545 граѓани


Угостителските објекти во затворениот дел да работат со 30 проценти од капацитетот, а на иста маса во кафеана да може да седат само 4 лица. Ова се дел од ...
| | веќе видена | слични

Забрана за свадби, прослави и за одржување масовни настани на затворено во сите градови во државата, предлага Комисијата за заразни болести. Комисијата смета ...
| | веќе видена | слични

Илир Хасани, заменик-министерот за здравство, вели дека Македонија има висок процент на природна имунизација, но и покрај тоа, не може да се предвиди каков ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести утринава по состанокот објавија дека предлагаат рестриктивни мерки во Тетово, односно ...
| | веќе видена | слични

Забрана за свадби и било какви масовни прослави на затворено на територијата на цела држава а не само во Тетово ќе биде мерката која министерот Филипче и ...
| | веќе видена | слични

Забрана за свадби и други прослави на затворено, а во внатрешноста на угостителските објекти исполнетоста да не биде повеќе 30 проценти и на една маса да седат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцина против Ковид-19 вчера примиле 12.545 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: