ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа

Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа. Кога СДСМ доаѓа на власт во Македонија настапува сиромаштија, затворени фирми и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев лицемерно денес говореше за илинденските и асномските идеали, истите оние кои што ги погази. Граѓаните ги паметат неговите зборови со кои ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев ги излажа граѓаните. Им ветуваше европска Македонија, сега нуди мини шенген Македонија. Членството во големото европско семејство на држави нема ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев е човекот кој ветуваше европска Македонија, кој етикетираше луѓе за кочничари на евроинтеграциите, а сега нуди мини шенген Македонија и самиот е ...
| | веќе видена | слични

Огромен скандал во најава откако на површина излегоа документи дека македонските власти не аплицирала за пари од ЕУ фондови кои биле наменети за реформи во ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата и криминалот се симболот на оваа власт на Заев и поради нив сме секој ден се подалеку од Европа. Не ВМРО-ДПМНЕ, туку Транспаренси не вбројува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 431 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 148 | | | веќе видена

Спогодбата за стабилизација и асоцијација (САА) со ЕУ, потпишана во 2001 година, ја поставува рамката за односите на Северна Македонија со Унијата и вклучува ...
сите 368 | | | веќе видена

 Алек Болдвин го прегрна сопругот на колешката што случајно ја застрела и уби на сет и наводно ќе се повлекува од јавноста. Во меѓувреме, работниците од ...
сите 129 | | | веќе видена

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за ...
сите 487 | | | веќе видена

„Измислете прекршок и остранете го“, стои во најавата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата која е закажана во 9,30 часот на која ќе бидат обелоденети кој е на ...
сите 76 | | | веќе видена

Трите комисии кои произлегоа од Преспанскиот договор и Договорот за добрососедство месечно не чинат нешто повеќе од 20.000 евра, покажуваат исплатите кои одат ...
сите 181 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт, илјадници граѓани секогаш завршуваат на улица без работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: