ЕУ ИЗРЕЧЕ НАЈГОЛЕМА КАЗНА ВО ОБЛАСТА НА ПРИВАТНОСТА: Амазон треба да плати 900 милиони долари

Време зa читање: < 1 минутa Европската унија го казни технолошкиот гигант Амазон со 886,6 милиони долари (746 милиони евра) за обработка на лични податоци, што ...
| | веќе видена | слични

„Епл“ ги претстави плановите за скенирање на американските Ајфони за слики од сексуална злоупотреба на деца, добивајќи поддршка од групите за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Планот е скенирање на колекциите слики на Ајфоните во САД во кои ќе се бараат веќе познати педофилски слики. Иако сето ова се тера во име на крајно благородна ...
| | веќе видена | слични

Поради злоупотреба на личните податоци на корисниците за таргетирано рекламирање, Amazon во Европа е казнет со парична казна од 746 милиони евра. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Компанијата Zoom Video Communications Inc (ZM.O) се согласила да плати 85 милиони американски долари и да ги зајакне своите ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 492 | | | веќе видена

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 346 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 494 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ИЗРЕЧЕ НАЈГОЛЕМА КАЗНА ВО ОБЛАСТА НА ПРИВАТНОСТА: Амазон треба да плати 900 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: