Нуклеарките поважни од здравјето

Според аналитичарите, најголем виновник за ваквите предлози за менување на границите на Балканот е вакуумот што го остави ЕУ за проширувањето на регионот во ...
| | веќе видена | слични

Новиот американски претседател подготви нов пристап во однос на човековите права, кој е обележан со идеализам и понизност, пишува Џејмс Трауб за „Форин полиси“ ...
| | веќе видена | слични

Најточната дефиниција на поимот закон во Македонија е дека е тоа идеална алатка за исполнување на највалканите фантазии на политичарите на власт. Тоа впрочем ...
| | веќе видена | слични

Бојана Губерац Ако пандемијата нѐ научи на нешто, тоа е дека во Хрватска како никогаш досега владее силна недоверба во системот и, што е уште поужасно, во ...
| | веќе видена | слични

Локалните избори се единствената шанса да се остварат насушно потребните промени во локалното живеење на населението во општините во Македонија, но и уште ...
| | веќе видена | слични

Ривалите, пријателите и непријателите во Либан владеат крвнички со народот и државата раскчмувајќи ги јавните пари, создавајќи бескрајна социјална, економска и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Добрососедството треба да се негува, но така како што доликува. А ние се откажавме од териториите, сега се откажуваме и од историјата. Се откажуваме од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 283 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуклеарките поважни од здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: