СО СОПРУГАТА ДОАЃАЛ НА ОДМОР ВО ОХРИД, НО ГО УАПСИЛЕ И ЗАВРШИЛ ВО ЗАТВОРОТ ВО КУМАНОВО - конечно исправена грешката кон српскиот државјанин

Српскиот државјанин Д.М. (52), раселено лице од Приштина, кој по налог на УНМИК бил уапсен во Македонија на 7 јули годинава за наводно воено злосторство ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Љ.К. од Врњачка Бања дошол во полиција да го посети својот клиент Д.Р., а потоа завршил во притвор со него, објавија српските медиуми.Клиентот ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување. Овие зборови ги кажувам со жалење и со повредено срце. Тие беа исто така наше ...
сите 709 | | | веќе видена

Во СДСМ ништо ново, синчето на градоначалникот од транзицијата ќе биде наследник и пиун на Заев. Димитар Ковачевски е копија на Заев, син на транзициски ...
сите 576 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 432 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 516 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешната прес конференција истакна дека денеска ќе контактира со семејствата на лицата кои загинаа во ...
сите 286 | | | веќе видена

Меѓународната асоцијација за промоција на прифатлива и правична вакцинација во светот „Gavi Vaccine Alliance”, оцени дека појавата на новиот сој на ...
сите 310 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 419 | | | веќе видена

На официјалниот Фејсбук профил на Фудбалската федерација на Македонија беше објавено видео од моментот кога првите луѓе на федерацијата ги дознаваат ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО СОПРУГАТА ДОАЃАЛ НА ОДМОР ВО ОХРИД, НО ГО УАПСИЛЕ И ЗАВРШИЛ ВО ЗАТВОРОТ ВО КУМАНОВО - конечно исправена грешката кон српскиот државјанин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: