Моќен настап на Ласовска во Собранието на седницата за ребаланс на буџетот

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, имаше моќна и жестока реакција за време на собраниската расправа за ребалансот на буџетот. Во својот ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Гази Баба го усвои новиот ребаланс на буџетот за 2021 година. Буџетот се дополнува за нови 146 милиони денари или вкупно 371 милион денари ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова Серафимовска и поставува јавно прашање на министерката за образование и наука во врска со носење на закон со кој ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лидија Петкоска, испрати моќна порака до СДСМ за очајната состојба во којашто се наоѓа државата, практично на сите полиња. Ајде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред неполн месец имаше расправа за ребалансот на буџетот за 2021 година. Поднесовме амандман за да се обезбедат 90 милиони денари за набавка на 20 нови ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски на Фејсбук сподеи информација дека на неодамнешната расправа за ребалансот на буџетот претениците од мнозинството ...
| | веќе видена | слични

Бојан Стојаноски, од ВМРО-ДПМНЕ реагира дека пред неполн месец, за време на расправата за ребалансот на буџетот за 2021 година, пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред 15 дена пратениците на СДСМ и ДУИ во Собранието одбиле амандман предложен од ВМРО-ДПМНЕ поднесен пред eден месец со кој се барало купување на 20 нови ...
| | веќе видена | слични

Жестока расправа во Советот на општина Гази Баба на над 20-часовната седница за ребаланс на буџетот. Провокации, прекршувања на деловникот, законот за локална ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откко ја доби довербата од партиското раководство за да трча за уште еден мандат, градоначалникот на Гази Баба Борче Георгиевски доби најава за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 572 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 359 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќен настап на Ласовска во Собранието на седницата за ребаланс на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: