Српски автобус се преврте на автопат во Германија, повредени се најмалку 19 лица | ВИДЕО


Најмалку 19 лица се повредени при превртување на патнички автобус на германскиот автопат А13 помеѓу Стааков и Фрајвалде во правец на Берлин, соопштија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку шест загинати и 37 повредени е црниот биланс во судар на автобус и камион во областа Сома, во турската провинција Маниса. Несреќата се случила кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу шеесет српски туристи кои платиле за одмор на Крф, во рок од девет дена, три пати се нашле на автопатите и низ грчките села, бидејќи автобусот што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во турската провинција Анталија се преврте автобус со руски туристи, а три лица загинаа, додека петмина се тешко повредени.Автобусот превезувал туристи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автобус со руски туристи се преврте во турската провинција Анталија. Во инцидентот што се случи во областа Сиде загинаа три лица, додека петмина се тешко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во писмото до Пленковиќ, кое го објави владината служба за информирање, Курти вели дека брзата реакција на хрватските власти во пружањето лекарска нега на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо ...
сите 282 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 508 | | | веќе видена

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 122 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски автобус се преврте на автопат во Германија, повредени се најмалку 19 лица | ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: