Трагедија во Германија: Автобус од Србија се превртел на автопат, повредени се најмалку 19 лица


Најмалку 19 лица се повредени, од кои двајца потешко, при превртување на автобус на германскиот автопат А13 меѓу Стааков и Фрајвалде, во правец кон Берлин, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку шест загинати и 37 повредени е црниот биланс во судар на автобус и камион во областа Сома, во турската провинција Маниса. Несреќата се случила кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу шеесет српски туристи кои платиле за одмор на Крф, во рок од девет дена, три пати се нашле на автопатите и низ грчките села, бидејќи автобусот што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во турската провинција Анталија се преврте автобус со руски туристи, а три лица загинаа, додека петмина се тешко повредени.Автобусот превезувал туристи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автобус со руски туристи се преврте во турската провинција Анталија. Во инцидентот што се случи во областа Сиде загинаа три лица, додека петмина се тешко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во писмото до Пленковиќ, кое го објави владината служба за информирање, Курти вели дека брзата реакција на хрватските власти во пружањето лекарска нега на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 19 лица се повредени при превртување на патнички автобус на германскиот автопат А13 помеѓу Стааков и Фрајвалде во правец на Берлин, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 458 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 383 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 79 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во Германија: Автобус од Србија се превртел на автопат, повредени се најмалку 19 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: