СТРАОТНА ГЛЕТКА: „Летале` делови од автобусот, стаклата биле искршени, а куферите и торбите исфрлени


„Летале" делови од автобусот кој направи сообраќајка во Германија, а во кој се превезувале и се повредени Срби. Автобусот е уништен, стаклата искршени, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку шест загинати и 37 повредени е црниот биланс во судар на автобус и камион во областа Сома, во турската провинција Маниса. Несреќата се случила кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу шеесет српски туристи кои платиле за одмор на Крф, во рок од девет дена, три пати се нашле на автопатите и низ грчките села, бидејќи автобусот што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во турската провинција Анталија се преврте автобус со руски туристи, а три лица загинаа, додека петмина се тешко повредени.Автобусот превезувал туристи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автобус со руски туристи се преврте во турската провинција Анталија. Во инцидентот што се случи во областа Сиде загинаа три лица, додека петмина се тешко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во писмото до Пленковиќ, кое го објави владината служба за информирање, Курти вели дека брзата реакција на хрватските власти во пружањето лекарска нега на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 19 лица се повредени при превртување на патнички автобус на германскиот автопат А13 помеѓу Стааков и Фрајвалде во правец на Берлин, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 19 лица се повредени, од кои двајца потешко, при превртување на автобус на германскиот автопат А13 меѓу Стааков и Фрајвалде, во правец кон Берлин, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРАОТНА ГЛЕТКА: „Летале` делови од автобусот, стаклата биле искршени, а куферите и торбите исфрлени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: