Заев: Законите за борба против корупцијата важат и за прв, втор, ешалон, државни службеници…

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски и водат кон корупција ...
| | веќе видена | слични

Група штипски бизнисмени обвинуваат за организиран грабеж од неколку милиони евра, „испумпани“ од нивните сметки преку незаконити судски одлуки и поткуп на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиов период беа разрешени 16 судии. Дали е тоа доволно за, како што тврди власта, „процесот на прочистување“ на судството ? Embed share ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на случаи за висока корупција во кои се инволвирани високи сегашни или поранешни државни функционери во ниту еден случај не може да се толкува во ...
| | веќе видена | слични

Деветтемина жители на Кочани кои побараа лекарска помош поради вдишување на чад од пожарот кој се закануваше да го зафати градот се во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични

Пожарникари од целата држава, армијата и пред се околу 500 граѓани до утринава се бореа со пламените јазици кои стигнаа до семејните куќи Ситуацијата во Кочани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 283 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена

Ние имаме држава, но немаме колективни успеси. Ние денес имаме соништа, но имаме власт која го ограничува индивидуалниот потенцијал да стане колективна победа. ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Законите за борба против корупцијата важат и за прв, втор, ешалон, државни службеници…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: