Пендаровски: Се уште сме заробеници на минатото, а нас не сметаат за периферија

2 копии

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
| | веќе видена | слични

Веќе сме во петта година на нова политичка структура и не може повеќе изговор да биде „времето на Груевски“ смета претседателот Стево Пендаровски.Тој тоа го ...
| | веќе видена | слични

Во однос на битката против корупцијата и криминалот исвоевидното релативизирање на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Се уште сме заробеници на минатото, а нас не сметаат за периферија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: