Српски автобус се преврте на автопат во Германија, најмалку 19 повредени (ВИДЕО)


Според неофицијални информации, возачот сакал да сврти на паркингот, но удрил во заштитната ограда и излетал од патот, по што автобусот се превртел. Причината ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку шест загинати и 37 повредени е црниот биланс во судар на автобус и камион во областа Сома, во турската провинција Маниса. Несреќата се случила кога ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Комбе, во кое загинаа десет лица во Тексас, било пренатрупано со 30 патници, двојно повеќе од дозволеното, а останатите 20 лица се повредени и се верува дека ...
| | веќе видена | слични

Несреќата се случила вчера, околу 16 часот по локално време, на автопатот 281 кај Енцино, околу 30 милји северно од Мекален, во Јужен Тексас, каде комбето ...
| | веќе видена | слични

Осум лица се тешко повредени, додека 31 лице се полесно повредени во судирот што се случил во близина на градот Домазлица, на запад од земјата, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На социјалните мрежи во неделата се појави видео, во чиј опис се наведува дека станува збор за активисти на владејачката СДСМ, кои во општината Василево ги ...
сите 235 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 515 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски автобус се преврте на автопат во Германија, најмалку 19 повредени (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: