Нова инвестиција во ТИРЗ – постигнат договор со турската компанија „Текнопанел“

2 копии

Турската компанија „Текнопанел“ ќе инвестира 16 милиони евра во изградба на нов производствен капацитет во ТИРЗ Скопје. Одлуката за инвестиција е постигната на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Време зa читање: 3 минути Се работи на измени и дополнувања со кои ќе се релаксираат условите за аплицирање, ќе се влијае на рамномерниот регионален развој, но ...
| | веќе видена | слични

Усвоени се измените на Законот за финансиска поддршка на инвестиции кои носат бенефиции за компаниите - дозволен пад на приходи од 15% при аплицирање за нови ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Северна Македонија ги усвои измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестициите, предложени од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Проектот на „Зока енерџи солушн“, за отворање на фабрика за преработка на отпад, на територија на Општина Неготино, односно во близина на термоелектраната во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 147 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 266 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова инвестиција во ТИРЗ – постигнат договор со турската компанија „Текнопанел“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: