Случајот Камчев капак на оценката за тортура од Советот на Европа

Апелациониот суд Скопје пак му го продолжи куќниот притвор на осомничениот за корупција Драги Рашковски, поранешен генерален секретар на Владата, до 8 ...
| | веќе видена | слични

Ексгенералниот секретар Драги Рашковски останува во куќен притвор. Овојпат, мерката му е продолжена од судиите во скопска Апелација. На оваа одлука се ...
| | веќе видена | слични

По осум денови во болницата „Систина“, притвореникот и ексдиректор на УБК, Саши Мијалков е вратен во затворот во “Шутка”. Тој повеќе нема болки во стомакот, а ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка”, откако Апелација одлучи да му го одбие барањето за укинување, дознава „А1он”. Судиите процениле дека ...
| | веќе видена | слични

По скоро еден месец откако Драги Рашковски е пуштен од затворот во Идризово во куќен притвор, обвинителката Ивана Трајчева побарала да му се продолжи мерката. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
сите 417 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 321 | | | веќе видена

Метеоролозите за утре најавуваат претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ...
сите 384 | | | веќе видена

Од Министерството за здравство информираа дека во последниве 24 часа се регистрирани 276 нови случаи на КОВИД-19 и тоа 130 во Скопје, 35 во Битола, 17 во ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение целото соопштение ...
сите 141 | | | веќе видена

Во саботата, во 21.30 часот кај наплатна рампа Смоквица, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и Граничен премин „Богородица“ ги ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случајот Камчев капак на оценката за тортура од Советот на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: