Дали е Македонија во должничка ропство!? (ВИДЕО)

Во одделот за компјутерски криминал при МВР пријавено е лицето Ненад Јовановиќ кој според пријавителите ширел омраза и страв меѓу населението преку социјалните ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави можеби најпотресното видео од вчерашниот пожар во Кочани.Еден жител беспомошно повикува надлежните да повикаат пожарни служби. ...
| | веќе видена | слични

Маж во Минеаполис е уапсен под сомнение дека исфрлил обезглавено тело на жена од автомобил на тротоар. Според извештајот на полицијата, жената (55) била ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Благица Лаовска го заслужи статусот на политичарка со говор на неделата откако од собра јаката седница одговори на заканите на ...
| | веќе видена | слични

Министерот Оливер Спасовски најави дека МВР ќе казнува за пукање на свадби а видеото што го објавуваат твитерџии покажува дека првиот човек на полицијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Маж од Минеаполис е уапсен поради сомневање дека на улица од својот автомобил фрлил обезглавено тело, пренесува Си-Би-Ес Њус. Како што пишува во извештајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Судија во претходна постапка им определил 8-дневен притвор на петмината приведени поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа ...
сите 143 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 235 | | | веќе видена

Неколкумина приведени по вчерашните протести во Тетово, на кои граѓаните бараа одговорност за 14-те изгорени жртви во модуларната болница во градот. Меѓу ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е Македонија во должничка ропство!? (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: