Баша: Средбата на Заев, Рама и Вучиќ беше само за сликање, потребно е меѓусебно признавање на Косово и Србија


Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Уште на самиот почеток на иницијативата „Оpen Balkan“ поканети се да се приклучат Црна Гора, БиХ како и привремените институции на Косово. Иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ: Р.Србија и РСМакедонија наскоро со меѓувладина комисија за малцинства Српската амбасадорка во земјава, Невена Јовановиќ во воопшто првото интервју ...
| | веќе видена | слични

Република Србија од пред два месеца има нов амбасадор во Република Северна Македонија. Тоа е нејзината екселенција Невена Јовановиќ. Во воопшто првото ...
| | веќе видена | слични

Иницијатива „Мал Шенген“ која оживеа преку „Отворен Балкан“ и натаму е критикувана од БиХ, Црна Гора и Косово. Економските можности за регионот и префрлањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на Србија, РС Македонија и Албанија мора да го напуштат популизмот, да ги спроведат потребните реформи и да ги исполнат критериумите потребни за да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, бара излез од внатрешните проблеми на неговиот режим во предизвикување тензии во регионот, изјави Генадиј Сисоев, ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама отвори нов граничен премин меѓу Албанија и Црна Гора во друштво на црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ и црногорскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 62 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баша: Средбата на Заев, Рама и Вучиќ беше само за сликање, потребно е меѓусебно признавање на Косово и Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: